عنصر وبلاگ

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

Hand shaping burger patty with vinyl gloves for hygiene

نحوه استفاده صحیح از دستکش های جابجایی غذا

نحوه استفاده صحیح از دستکش های جابجایی غذا

مقدمه

آیا تا به حال وارد رستوران شده اید تا ببینید افرادی که پشت پیشخوان مشغول حمل غذای شما هستند دستکش نمی پوشند؟ معمولاً شما را نسبت به کیفیت و ایمنی غذا مشکوک می کند ، درست است؟

وجود این یک شبهه منطقی است. CDC تخمین می زند که سالانه حدود 48 میلیون نفر در ایالات متحده دچار مسمومیت غذایی می شوند. بخش عمده ای از این بیماری ها عدم مراقبت از طرف کنترل کننده غذا است. هنگامی که اعداد و ارقام بسیار زیاد است ، باید تمام اقدامات احتیاطی را انجام دهید.

اگر صاحب یک رستوران هستید و می بینید که کارکنان شما غذا را بدون دستکش حمل می کنند ، بسیار ناراحت کننده است. نه تنها بهداشتی نیست ، بلکه تبلیغات منفی نیز ایجاد می کند. اگر مشتری ببیند که کارمندی دارد مرغ را خرد می کند یا سبزی سالاد را مخلوط می کند ، می خواهد از در بیرون برود.

به همین دلیل استفاده از دستکش های حمل غذا بسیار مهم است. در زیر نحوه استفاده صحیح از آنها برای به حداکثر رساندن ایمنی غذا را توضیح می دهیم.

نحوه استفاده از دستکش های حمل غذا

شما فکر می کنید استفاده  دستکش های لاتکس به اندازه کافی ساده است ، اما وزارت بهداشت در هر ایالت دستورالعمل های مختلفی در مورد بهترین شیوه ها برای استفاده در هنگام استفاده از دستکش های حمل غذا دارد. هر ایالت ویژگی های خاص خود را دارد ، اما ما نکات کلی را در زیر ارائه می دهیم.

ابتدا دستان خود را بشویید

نکته مهم در دست زدن به مواد غذایی ایجاد یک سد ضد باکتری بین دست و غذا است. اگر دستهای کثیف باشند ، دستکش ها کم اثر می شوند. این می تواند منجر به خزیدن باکتری روی دستان شما از دستکش و روی غذا شود.

ابتدا دستان خود را بشویید و به یاد داشته باشید که زیر ناخن های خود را بگیرید!

از دستکش های محکم استفاده کنید

این مسئله می تواند به مسائل غیرمستقیم ایمنی مواد غذایی منجر شود. پوشیدن دستکش های خیلی بزرگ یا خیلی کوچک می تواند کار شما را سخت تر کند. دستکش می تواند از غذا خارج شود و برای مثال منجر به آلودگی شود. یا ممکن است گوشت را با دستکش های خیلی بزرگ خرد کنید ، چاقو را از دستان خود بیرون بیاورید و یکی از انگشتان خود را باز کنید. سپس ، شما در سراسر گوشت خون می ریزید ، پول را هدر می دهید و مشتریان را بیمار می کنید. خوب نیست.

هنگام تغییر ایستگاه ، دستکش را تغییر دهید

دستکش های مخصوص غذا علاوه بر اینکه غذا را از میکروب های دست خود دور نگه می دارید ، می تواند باکتری های سایر غذاها را از بقیه آشپزخانه دور نگه دارد. بنابراین وقتی از یک ایستگاه کاری به ایستگاه دیگر حرکت می کنید ، حتما دستکش را عوض کنید.

به عنوان مثال ، اگر در مقابل محدوده کار می کنید و گوشت خام را با مالش ادویه مالش می دهید ، قبل از شروع به پرتاب سالاد ، باید دستکش های خود را عوض کنید. در غیر این صورت ، شما فقط تمام باکتری ها را دریافت خواهید کرد.

از دستکش مجدد استفاده نکنید

اگر دستشویی را برای رفتن به دستشویی یا استراحت ناهار برداشته اید ، در صورت استفاده مجدد از آنها احتمال آلودگی زیاد است. این به این دلیل است که تقریباً در هیچ جایی نمی توانید آنها را قرار دهید که آنها را در معرض باکتری های ناخواسته قرار ندهد.

حتی اگر در حال بازگشت به همان ایستگاه هستید ، باید آنها را تغییر دهید. فقط یک جفت جدید بپوشید ، به هر حال احساس بهتری خواهند داشت.

از لاتکس اجتناب کنید

زمانی که صحبت از دستکش های جابجایی غذا می شد ، لاتکس بسیار مناسب بود. اما این روزها ، بسیاری از افراد در حال حساسیت به لاتکس هستند. بهترین گزینه شما خرید دستکش ساخته شده از مواد مصنوعی یا وینیل است.

مزیت دیگر این این است که لاتکس در اطراف منبع گرما ذوب می شود و منقبض می شود. اگر تمام روز با یک آتش باز کار می کنید ، اگر مراقب نباشید ، لاتکس می تواند سوختگی های بدی را برای شما ایجاد کند. آخرین چیزی که شما می خواهید یک پوشش پلاستیکی ذوب شده داغ در اطراف دستان شما است.

هنگام اتمام کار دستان خود را بشویید

یک روز را با عرق کردن در یک جفت دستکش لاستیکی گذرانده و شرایط بسیار مرطوب روی دستان خود داشته باشید. این رطوبت محیطی را ایجاد می کند که در آن باکتری ها می توانند رشد کرده و رشد کنند ، این آخرین چیزی است که ما می خواهیم.

بنابراین وقتی کار شیفت خود را به پایان رساندید ، با شستن مجدد دستان خود ، روز خود را به پایان برسانید.

برش ها و زخم ها را دوبار بپوشانید

اگر با یک کاغذ بریده به سر کار می آیید یا یک تکه از پرتاب تیشه برداشته است ، باید اقدامات احتیاطی بیشتری را انجام دهید.

در مواردی از این دست ، مطمئن شوید که قبل از پوشیدن دستکش ، زخم خود را به درستی تمیز کرده ، پانسمان کرده و در بانداژ پیچیده اید. بیماریهای منتقله از خون می تواند وحشیانه باشد ، بنابراین ما باید در اینجا ایمن مضاعف باشیم.

سلب مسئولیت

دستکش تمام ایمنی غذا نیست. آنها حفاظ جادویی در برابر میکروب ها نیستند. آنها فقط یک ابزار در زرادخانه ایمنی مواد غذایی شما هستند.

همچنین باید مطمئن شوید که غذایی که سرو می کنید به درستی ذخیره و پخته شده است. یک قاعده کلی برای وزارت بهداشت در بسیاری از ایالت ها این است که وقتی غذا در یخچال نگهداری می شود ، باید زیر 41 درجه باقی بماند و هنگام پخت باید در دمای بالای 140 درجه پخته شود. دمای بین این دو حالت باعث رشد باکتری ها می شود.

البته غذاهایی مانند استیک وجود دارد که در زیر این درجه حرارت پخته می شوند ، یا در مورد سوشی به هیچ وجه پخته نمی شوند. به همین دلیل است که بسیاری از رستوران ها در صورت سرو گوشت یا ماهی خام باید در منوی خود هشدار دهند.

انتخاب مناسب دستکش برای ایمنی غذا

با در اختیار داشتن این اطلاعات ، شما در حال خواندن این آشپزخانه و نگهداری غذای خود در وضعیت بکر هستید. اگر شما یک کارفرما هستید و نیاز به تهیه دستکش با کیفیت دارید ، از دستکش های جابجایی مواد غذایی ما دیدن کنید.

شرکت داتام طب جام  همه نیازهای دستکش شما را با قیمت مناسب برآورده کنیم!

دستکش رستورانی

دستکش نایلونی، از انتشار میکروب در رستوران خود جلوگیری کنید

استفاده از دستکش یکبار مصرف غذا و سایر نکات ایمنی غذا موارد…
Medical gloves

دستکش کلروپرن: مواد جدید دستکش یکبار مصرف مورد علاقه شما

دستکش کلروپرن: مواد جدید دستکش یکبار مصرف مورد علاقه شما وقتی سر …
نیتریل مشکی

دستکش نیتریل سیاه چگونه از هنرمندان تاتو محافظت می کند

دستکش تاتو نیتریل مشکی یک سالن تاتو باید به اندازه هر کلینیک پزش…
دستکش های بیمارستانی

دستکش های بیمارستانی 6 راهی که می تواند شما را از عفونت باز دارد

6 راهی که دستکش بیمارستان می تواند شما را از عفونت باز دارد …
آلرژی به لاتکس

آلرژی به لاتکس چیست و چگونه آنها را متوقف می کنید

مقدمه تا 6٪ از جمعیت عمومی و 8 تا 12٪ از کارکنان بهداشت و درم…
7 مورد انتخاب دستکش

دستکش لاتکس و 7 نکته برای یافتن نوع مناسب دستکش یکبار مصرف برای شغل

مقدمه دستکش لاتکس چگونه می توانید ایمنی خود را هنگام انجام کا…