7 مورد انتخاب دستکش

دستکش لاتکس و 7 نکته برای یافتن نوع مناسب دستکش یکبار مصرف برای شغل

مقدمه

دستکش لاتکس چگونه می توانید ایمنی خود را هنگام انجام کار خود تضمین کنید؟

برخی از زمینه های کاری به مقررات ایمنی بالاتری نیاز دارند. بسیاری از زمینه های کاری مانند پزشکی ، صنعتی ، صنایع غذایی ، مغازه های خال کوبی و سایر موارد دیگر برای ایمنی به دستکش های یکبار مصرف متکی هستند.

نوع دستکش لاتکس مورد نیاز به نوع کار شما بستگی دارد. برای اطمینان از استفاده از دستکش مناسب برای خط کار خود ، ما 7 نکته را با هم قرار می دهیم.

1. دستکش پودر شده و ضد پودر

متخصصان پزشکی دستکش های پودر شده یا غیر پودر را ترجیح می دهند. این اغلب به سطح روغنی که آنها می خواهند بستگی دارد.

از دستکش های پودر شده استفاده می شود زیرا این پودر به عنوان نوعی روان کننده عمل می کند. پوشیدن و برخاستن آنها راحت تر است.

پودر استفاده شده به عنوان آلرژی شناخته نشده است. آنها با نشاسته ذرت پودر می شوند ، که ماده تحریک کننده ای نیست.

تنها هشدار در مورد این دستکش ها این است که در صورت داشتن زخم باز ، می توانند روند بهبودی را متوقف کنند. وارد بافتهای باز می شود و روند بهبودی را کند می کند.

در دستکش های جدید ، پوشش داخلی نشاسته ذرت با یک پوشش داخلی خاص جایگزین می شود که بهبودی را متوقف نمی کند.

با این وجود از نوزدهم ژانویه 2017 ، FDA ایالات متحده دستکش های مجهز به استفاده از معاینات جراحی و پزشکی را به دلیل نگرانی از التهابات احتمالی مجاری هوایی و زخم که برخی از بیماران تجربه کرده اند ، ممنوع کرده است.

2. استریل و غیر استریل

جراحان معمولاً از دستکش استریل استفاده می کنند زیرا از استانداردهای کیفیت FDA برخوردار هستند. FDA دارای سطح اطمینان استانداردی است که تمام دستکش های استریل شده باید از آن برخوردار باشند.

وقتی استانداردها رعایت می شوند ، یک است از یک میلیون احتمال دستکش غیر استریل وجود دارد. حتی مقاوم ترین در برابر میکروارگانیسم ها نیز در صورت انجام صحیح از فرآیند عقیم سازی زنده نمی مانند.

به عنوان یک قاعده کلی ، دستکش استریل بیشتر برای انجام اقدامات جراحی استفاده می شود. کیفیت بالاتر است ، بنابراین دستکش گران تر است.

دستکش استریل برای جلوگیری از آلودگی به صورت تک بسته بندی می شود ، در حالی که غیر استریل به صورت عمده بسته بندی می شود.

دستکشهای غیر استریل توسط سایر متخصصان پزشکی برای انجام اقدامات ساده خارج از بیمار استفاده می شود. این کارمندان از آنجا که عمل جراحی انجام نمی دهند به همان سطح عقیم سازی احتیاج ندارند.

هدف اصلی از دستکش های غیر استریل محافظت از پزشک متخصص در تماس با مایعات بدن است. اگرچه متخصصان پزشکی بهداشت ایمنی را رعایت می کنند ، اما دستکش نیز از تماس بیمار با مراقب محافظت می کند.

3. اتاق های امتحان: دستکش لاتکس

دستکش های لاتکس برای کار با مواد پایه و بیولوژیکی مناسب ترند. آنها با مواد شیمیایی یا حلالها به خوبی کار نمی کنند.

آنها مقرون به صرفه ترین نوع از یکبار مصرف دستکش هستند. از آنجا که اغلب به صورت عمده فروخته می شوند ، آنها را به معمول ترین دستکش برای اتاق های امتحان تبدیل می کند.

جراحان به دلیل مقاومت در برابر مواد بیولوژیکی به دستکش های لاتکس اعتماد دارند.

توجه به این نکته مهم است که برخی از افراد از آلرژی به لاتکس رنج می برند ، بنابراین همیشه باید یک دستکش جایگزین دیگر به غیر از لاتکس وجود داشته باشد. واکنش آلرژیک ممکن است باعث جوش پوستی شود.

اگر بیشتر قصد دارید از دستکش لاتکس استفاده کنید ، اطمینان حاصل کنید که کارکنان یا بیماران حساسیت ندارند.

برای جلوگیری از پارگی و آلودگی نیز باید از دستکش لاتکس استفاده صحیح شود.

متناسب

هنگامی که دستکش درست انتخاب نشود، خطر آسیب و آلودگی وجود دارد.

اگر دستکش خیلی کوچک باشد ، باعث کشش بیش از حد می شود و ممکن است اشک ایجاد شود ، به خصوص در فضای بین انگشت شست و کف دست شما. این اشک ها می توانند برای بیمار و مراقب او خطرناک باشند. تناسب بسیار تنگ همچنین باعث کاهش تحرک و انعطاف پذیری دست می شود.

یک دستکش خیلی بزرگ می تواند مهارت را در هنگام انجام عمل کاهش دهد. در صورت نامناسب بودن دستکش ، از چسب شما نیز کاسته می شود.

به درستی قرار دادن آنها

نحوه پوشیدن آنها به اندازه تناسب مهم است. فقط باید آنها را با دست تمیز بپوشید و اطمینان حاصل کنید که کاملاً خشک نشده اند. در غیر این صورت ، آب می تواند آلودگی ها را منتقل کند.

هرگز دستکش ها را قبل از قرار دادن روی سطح کثیف قرار ندهید و قسمت بیرونی دستکش را لمس نکنید. اطمینان حاصل کنید که همه انگشترها و ساعت ها را برداشته اید.

حذف آنها

به یاد داشته باشید که نباید دستهای بیرونی دستکش را لمس کنید. شما می توانید با مایعات بدن یا سایر مواد ناخواسته تماس بگیرید.

4. کار سرایداری: دستکش وینیل

دستکش وینیل معمولاً مقرون به صرفه بوده و برای کار در دسترس است که نیاز به تغییرات متعدد دارد. شما می توانید دستکش وینیل را در نسخه های بدون پودر تهیه کنید.

از آنجا که استفاده یکبار مصرف از آنها بسیار معمول است ، افراد صنایع غذایی اغلب از آنها استفاده می کنند. آنها برای انجام کارهای سنگین یا خطرناک مجهز نیستند.

تیم های نگهبان معمولاً در صورت نیاز به تمیزکاری سبک و غیر خطرناک از آنها استفاده می کنند. دستکش ها در برابر مواد شیمیایی خشن یا مایعات بدن مقاوم نیستند.

5. صنایع غذایی: دستکش نیتریل

دستکش نیتریل گزینه ای مناسب برای استفاده متخصصان پزشکی برای معاینات است. به دلیل مقاومت زیاد در برابر روغن و اسیدها ، آنها برای تحقیقات آزمایشگاهی و آماده سازی مواد غذایی نیز استفاده می شوند.

آنها در نسخه های قابل استفاده مجدد و یکبار مصرف موجود هستند. این نوع دستکش ها محکم و ضد سوراخ هستند ، اما انعطاف پذیری محدودی دارند. عدم انعطاف پذیری آنها به این معنی است که افراد حرفه ای باید با احتیاط از آنها استفاده کنند.

6. تحقیقات آزمایشگاهی: دستکش PVC

دستکش های پی وی سی در برابر الکل ، بازها و اسیدها مقاوم هستند. اما این نوع دستکش مستعد سوراخ شدن و بریدگی است.

آنها اغلب توسط محققان در آزمایشگاه ها یا سایر مراکز پزشکی مورد استفاده قرار نمی گیرند که نیازی به استفاده از اشیا sharp تیز یا ماشین آلات ندارند.

این ماده در برابر شوینده مقاوم است و همین امر آن را به گزینه ای مناسب برای متخصصان نظافت تبدیل می کند.

7. صنعت صنعتی: دستکش نئوپرن

به این دستکش های کلروپرنی نیز گفته می شود و به دلیل احساس راحتی از آنها استفاده می شود. داخل دستکش ها با داخلی مسواک زده شده اند. کاربران می توانند ساعت ها آنها را با کمترین ناراحتی بپوشند.

دستکش های نئوپرن مقاومت شیمیایی زیادی دارند ، به همین دلیل از آنها برای کارهای مختلف استفاده می شود.

مقاومت شیمیایی قوی باعث می شود که برای افرادی که در آزمایشگاه ها با مواد بالقوه مضر کار می کنند ، خوب عمل کند. آنها می توانند از پوست در برابر مایعات عفونی بدن محافظت کنند. مواد محکم و بادوام نئوپرن آنها را برای کارهای نگهداری از منازل ایده آل می کند.

تقریباً همه دستکش های نئوپرن یکبار مصرف نیستند به همین دلیل استفاده از آنها برای برخی کاربردهای پزشکی محدود است. استفاده از آنها برای دست زدن به غذا و نوشیدنی توصیه نمی شود.