تفاوت لاتکس وینیل

دستکش وینیل در مقابل لاتکس – تفاوت را بدانید

دستکش وینیل در مقابل لاتکس – تفاوت را بدانید

مقدمه

دستکش وینیل در مقابل لاتکس – کدام بهتر هستند؟ تفاوت دستکش لاتکس و وینیل چیست؟

دستکش وینیل برای چه مواردی استفاده می شود؟ دستکش وینیل از چه چیزی محافظت می کند؟ پودر موجود در دستکش لاتکس چیست و آیا بی خطر است؟ آیا هنگام دست زدن به مواد شیمیایی باید از دستکش لاتکس استفاده شود؟ آیا می توانم به دستکش های لاتکس روی دست واکنش آلرژیک داشته باشم؟

بهترین دستکش های یکبار مصرف کدامند؟

شما ممکن است به طور مرتب دستکش یکبار مصرف استفاده کنید ، اما آیا واقعاً می دانید هدف هر ماده چیست و چه چیزی برای تهیه غذا در مقابل استفاده از تمیز کردن بهتر است؟ گرچه ممکن است بسیاری از دستکشهای یکبار مصرف شبیه به هم باشند ، اما اغلب از مواد مختلف ساخته می شوند.

دستکش یکبار مصرف چیست؟

دستکش های یکبار مصرف یک ماده ضروری در هر محیط بهداشتی است. آنها اغلب در شرایطی مورد استفاده قرار می گیرند که احتمال آلودگی متقابل زیاد است. معمولاً از آنها برای محافظت از دست پرسنل مراقبت های بهداشتی که با بیماران عفونی تماس می گیرند استفاده می شود. اما همچنین استفاده از آنها در خانه برای استفاده از پوشک تا ظرفشویی مفید است. دستکش های یکبار مصرف ساخته می شوند تا پس از استفاده یکبار مصرف از بین بروند و دور بریزند.
انواع مختلف دستکش یکبار مصرف کدامند؟
به طور کلی ، دستکش های یکبار مصرف از یکی از سه ماده نیتریل ، لاتکس یا وینیل ساخته می شوند. هر نوع موافقان و مخالفانی دارد ، بنابراین مهم است که تفاوت را قبل از خرید درک کنید. سطح محافظت ، راحتی ، دوام و موارد دیگر بین انواع مختلف دستکش متفاوت است.

بهترین دستکش برای دستان شما چیست؟

در این مقاله ، ما به انتخاب مناسب شما می پردازیم و دستکش های لاتکس و وینیل را مقایسه می کنیم.

در زیر یک مقایسه سریع از دستکش های وینیل در مقابل لاتکس ، از جمله تفاوت در طراحی و مزایای منحصر به فرد آنها است.

دستکش وینیل چیست؟

دستکش های وینیل از PVC (پلی وینیل کلراید) ، یک فیلم با پایه نفت و نرم کننده ها ساخته می شوند. برای دهه ها ، آنها توسط بیمارستان ها و صنایع دیگر به عنوان یکی از اولین مواد لاستیک مصنوعی در بازار مورد استفاده قرار گرفته اند. همچنین ، آنها اولین گزینه مصنوعی در دسترس مصرف کننده بودند و گزینه ای بدون آلرژی به لاتکس ارائه می دادند. از آنجا که آنها خطر آلرژی مانند گزینه های لاتکس یا لاستیک طبیعی را ندارند ، این آنها را به گزینه ای جذاب برای آماده سازی مواد غذایی و ایمنی کارکنان تبدیل می کند.
دستکش های یکبار مصرف وینیل ارزان قیمت هستند اما در برابر پارگی و سوراخ شدن حساسیت زیادی دارند که منجر به خطر بیشتر آلودگی می شود. با این حال ، اگر ضخامت محصول مناسب باشد ، می توانند سطح ایمنی را تضمین کنند. معمولاً ارزانترین گزینه دستکش بدون لاتکس هستند.

نکات مهم زیست محیطی چیست؟

دستکش های یکبار مصرف وینیل نیز از نظر تأثیرات محیطی پرچم قرمز برافراشته اند. این امر به دلیل هزینه کم و سطح محافظت کم توسط Health and Safety International مورد توجه قرار گرفته است. محافظت از دست وینیل معمولاً در محیط های غیر خطرناک و کم عفونت استفاده می شود.
مزایای دستکش های وینیل چیست؟
از آنجایی که دستکش های آزمایش وینیل مصنوعی هستند و زیست تخریب پذیر نیستند ، ماندگاری بالاتری نسبت به دستکش های لاتکس دارند که اغلب با گذشت زمان شروع به خراب شدن می کنند.

مزایا عبارتند از:

بدون لاتکس آنها را برای افراد مبتلا به آلرژی به لاتکس بسیار مناسب می کند
برای کارهای کوتاه مدت و کم خطر مناسب است
مقرون به صرفه و اقتصادی ترین گزینه
حاوی خواص ضد الکتریسیته ساکن است
برای استفاده با مواد غیر خطرناک بهترین هستند
گزینه کم پودر پوشیدن آنها را راحت تر می کند

معایب دستکش های وینیل چیست؟

مستعد پارگی است
قابل تجزیه نیست
در برابر مواد شیمیایی و آسیب های زیستی هیچ محافظت نمی کند
بنابراین ، وقت آن است که تصمیم بگیرید کدام نوع دستکش محافظ انتخاب مناسبی برای شماست ، مهمترین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که چه مقدار محافظت لازم است.
موارد استفاده از دستکش یکبار مصرف وینیل:
کارهای پزشکی سبک
دست زدن به غذا
رنگ آمیزی
تمیز کردن
مقرون به صرفه بودن همراه با محافظت در برابر آلودگی متقابل در کارهای کم خطر و کوتاه مدت ، آنها را به خانه داری ، نگهداری و تهیه غذا ایده آل می کند.

دستکش لاتکس چیست؟

لاتکس یک ماده لاستیکی طبیعی است که قرن ها از درختان شیره درختان و لاتکس تهیه می شده است. لاتکس لاستیک طبیعی یک فرآورده گیاهی فرآوری شده است که مدت هاست به عنوان ماده سنتی برای دستکش های یکبار مصرف شناخته می شود.

مزایای دستکش لاتکس چیست؟

دستکش های لاتکس معمولاً توسط ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ترجیح داده می شوند زیرا در هنگام کشش ، راحتی و تناسب ، بهترین خدمات را ارائه می دهند. دستکش های لاتکس نگهبان ترکیبی بی نظیر از راحتی و محافظت ارائه می دهند. در برابر سوراخ شدن ، این دستکش ها به عنوان یک مانع مطلوب در برابر آلاینده های بیولوژیکی عمل می کنند. دستکش های یکبار مصرف لاتکس در طیف گسترده ای از کاربردها محافظت خوبی دارند و مقاومت خوبی در برابر بسیاری از مواد شیمیایی دارند. آنها همچنین دارای خواص الاستیک قوی هستند و یک مانع شیمیایی و بیولوژیکی قابل اعتماد در برابر عفونت و آلودگی هستند.

مزایا عبارتند از:

مانند پوست دوم متناسب است
سطح بالای حساسیت و انعطاف پذیری لمس
مناسب برای پوشیدن در مدت زمان طولانی
برای شرایط پرخطر شامل مواد عفونی به خوبی کار کنید
مقرون به صرفه
گزینه کم پودر پوشیدن آنها را راحت تر می کند
بسیار الاستیک و قوی
قابل تجزیه زیستی
همه مواد قابل اعتماد طبیعی
از عفونت و آلودگی محافظت می کند

معایب دستکش لاتکس چیست؟

برای افرادی که آلرژی به لاتکس دارند مناسب نیست
محافظت در برابر محصولات پایه نفتی را ایجاد نمی کند
مقاومت کم در برابر سوراخ شدن و مواد شیمیایی
هزینه ها براساس منابع طبیعی در نوسان است

موارد استفاده از دستکش یکبار مصرف لاتکس:

صنعت پزشکی
صنعت دامداری
صنعت خودرو
صنعت صنعتی
صاحب مهارت ، لمس و راحتی زیادی دارد و این نوع دستکش ها را برای کاربردهای پزشکی ، تعمیرات اتومبیل و خدمات غذایی مناسب می کند.