دستکش رستورانی

دستکش نایلونی، از انتشار میکروب در رستوران خود جلوگیری کنید

استفاده از دستکش یکبار مصرف غذا و سایر نکات ایمنی غذا

مواردی مانند فرستادن سرورهای شما در زمان بیماری به خانه یا اطمینان از شستن صحیح ظروف ، طبیعت دوم در صنعت رستوران سازی است.

با این حال ، نکات دیگری در مورد ایمنی مواد غذایی بسیار آشکار وجود دارد که اگر می خواهید کارکنان و مشتریان خود را سالم نگه دارید ، باید به آنها توجه کنید.

به عنوان مثال ، مواردی مانند منوهای شما ، نمکدان و فلفل نمک شما ، و حتی صندلی های تقویت کننده برای بچه ها همه به همان اندازه – اگر نه بیشتر – نسبت به سرویس بهداشتی رستوران شما دارای باکتری هستند.

علاوه بر این ، یک مطالعه اخیر همچنین نشان داد افرادی که بیرون از منزل غذا می خورند ، دو برابر افرادی که در خانه آشپزی می کنند ، به بیماری های ناشی از غذا مبتلا می شوند.

بنابراین ، اگر می خواهید درهای خود را باز نگه دارید ، باید اول از دستکش نایلونی به خواندن ادامه دهید.

در این پست ، ما هر آنچه را که باید در مورد چگونگی جلوگیری از گسترش میکروب ها در رستوران خود بدانید ، به شما خواهیم گفت.

1. از دستکش های یکبار مصرف غذا استفاده کنید

ما می دانیم که شما از قبل دستورالعمل ایمنی غذا و ایمنی رستوران را با دستور دادن به آشپزخانه خود و کارکنان منتظر برای شستن دستان خود پس از استفاده از سرویس بهداشتی دنبال می کنید.

با این حال ، شستشوی سریع با آب و صابون اغلب کافی نیست – به ویژه در مناطق آماده سازی غذا.

با شلوغ تر شدن رستوران شما ، کارکنان شما ممکن است همیشه وقت داشته باشند که دست های خود را بین هر بشقاب و مواد اولیه بشویند.

دستکش های جابجایی غذا می تواند به عنوان مانعی بین میکروب های دست آشپز و غذایی که برای مشتریان سرو می کنید ، عمل کند.

انواع مختلفی از مواد دستکش نایلونی وجود دارد و به راحتی می توانید نوع رستوران خود را انتخاب کنید. اگر به دستکش هایی نیاز دارید که بتوانند در معرض حرارت بالا قرار بگیرند ، اما هنوز محکم باشند و اجازه دهند آشپزها با خیال راحت خرد شوند ، به سراغ گزینه لاتکس بروید.

اگر سرورهای شما به لاتکس حساسیت دارند یا به مواد با دوام نیاز دارید که حرکت را محدود نمی کند ، دستکش نیتریل را انتخاب کنید.

به تیم خود دستور دهید بعد از دست زدن به گوشت خام ، در صورت سرفه یا عطسه ، یا به محض مشاهده پارگی یا پارگی ، دستکش نایلونی خود را به یک جفت تازه تغییر دهند.

2. غذاهای خام و پخته را جدا کنید

در دنیای رستوران ، آلودگی متقابل می تواند در یک لحظه اتفاق بیفتد.

اگر می خواهید احتمال بیماری های ناشی از غذا را محدود کنید ، باید به نحوه نگهداری غذاهای پخته و خام خود توجه زیادی داشته باشید.

شما باید اطمینان حاصل کنید که مخصوصاً وقتی صحبت از یخچال یا فضای ذخیره سازی بزرگتر می شود ، غذاهای خام و پخته را کاملاً جدا کنید. این به این معنی است که سینی ها را روی هم قرار ندهید و غذاهای خام و پخته را در یک قفسه قرار ندهید.

همچنین مهم است که نشتی را بررسی کنید – آیا بسته بندی چسبنده از مواد غذایی خام به طور تصادفی روی غذای پخته شده زیر آن می چکد؟

و وقتی به آشپزخانه راه پیدا می کند ، آیا از تخته های برش جداگانه برای غذاهای خام و پخته خود استفاده می کنید؟ چاقوهای مختلف و وسایل دیگر چطور؟

اگر فضا اجازه می دهد ، این غذاها را در ایستگاه های کاملاً متفاوت تهیه کنید. همیشه در آشپزخانه چک های ناگهانی انجام دهید تا کارکنان روی پای خود بمانند.

3. مراقب دما باشید

البته ، شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که تمام غذاهایی که به مهمانان خود ارائه می دهید کاملاً پخته شده اند.

هیچ کس نمی خواهد با یک همبرگر نادر به سفارش آن بپردازد ، همانطور که هیچ کس از یک تکه مرغ لاستیکی و پخته لذت نمی برد.

اما تنظیم دما چیزی فراتر از طعم و مزه است. همچنین یکی از ضروری ترین نکات ایمنی غذا است.

برای اطمینان از پختن گوشت چرخ کرده ، دمای 160 درجه را هدف بگیرید. برای تخم مرغ و ماهی ، 145 درجه بهترین است. اگر مرغ می پزید ، آن را در دمای 165 درجه نگه دارید.

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که غذا به مدت طولانی کنار گذاشته نشده و در نهایت فاسد می شود.

این بدان معناست که تمام غذاهای فاسدشدنی شما باید پس از دو ساعت بیرون رفتن در پیشخوان در فریزر یا محل نگهداری مواد غذایی قرار داده شوند. وقتی دو به شکی، ولش کن.

در نهایت ، ناگفته نماند که اگر در رستوران خود غذاهای خام یا به طور بالقوه نپخته سرو می کنید (فکر کنید تارتار یا صدف) باید به مشتریان خود در منو به درستی هشدار دهید.

4. مناطق آماده سازی غذا را ضدعفونی کنید

ما می دانیم که شما همیشه برای پاک کردن جداول بین مشتریان وقت می گذارید.

اما با خود صادق باشید: آخرین باری که فریزر خود را کاملاً تمیز کردید کی بود؟ هر چند وقت یکبار میزهای آشپزخانه و دیگر مناطق آماده سازی غذا را ضدعفونی می کنید؟ و از چه محصولاتی برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن استفاده می کنید؟

برای دستیابی به بهترین نتیجه ، شما باید هر هفته محصولات غذایی قدیمی را از یخچال پاکسازی کنید. حداقل یک بار در ماه ، یک تمیز کردن عمیق انجام دهید.

این بدان معناست که همه چیز را از قفسه ها بردارید ، مطمئن شوید که فیلترها تعویض شده اند و یخچال را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هنوز درست کار می کند.

هرگز مواد غذایی را روی یخچال فریزر روی زمین ذخیره نکنید. علاوه بر خطر احتمالی ایمنی ، خزیدن حشرات و جوندگان به داخل ظروف را نیز آسان می کند.

از این نکات ایمنی غذا برای حفظ سلامتی مهمانان استفاده کنید

از همیشه اطمینان از پخت و پز در دمای مناسب گرفته تا نظافت و بازرسی معمول یخچال خود ، این نکات ایمنی غذا را رعایت کنید تا مهمانان و سرورها سالم و خوشحال باشند.

از دستکش برای ایجاد مانع بین باکتری ها و غذای خود استفاده کنید و مطمئن شوید که قوانین ایمنی غذای رستوران را رعایت می کنید.مهمتر از همه ، اطمینان حاصل کنید که به درستی کارکنان خود را در مورد روشها و قوانین صحیح بهداشتی که باید رعایت کنند آموزش داده اید.

وقتی آماده سرمایه گذاری روی ابزارهای مناسب برای جلوگیری از خراب شدن شهرت رستوران خود از آلودگی و بیماری های ناشی از غذا هستید .

در انبار دستکش داتام طب جام ، ما دستکش نایلونی  را ارائه می دهیم که برای جلوگیری از گسترش میکروب در مناطق آماده سازی غذا ، یخچال و هر جای دیگر به آنها نیاز دارید.